Mesaj
  • PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

Makaleler

Çikolata düşkünlerine iyi haber

Çikolata düşkünlerine iyi haber

İspanya'da yapılan araştırmadan çikolata sevenleri sevindirecek bir sonuç çıktı. Araştırmaya göre, düzenli olarak ve çok çikolata yiyenlerin vücudundaki yağ oranı, az yiyenlere göre daha düşük.

İspanya'daki Granada Üniversitesi'nde yapılan araştırma, çikolatanın formu koruduğunu gösterdi.

Toplam 9 Avrupa ülkesinde 12-17 yaş aralığındaki 1500 gencin beslenme alışkanlığını inceleyen bilimciler, fazlaca çikolata tüketenlerin özellikle karın çevresindeki yağ oranının daha dengeli olduğunu belirtti.

 

Araştırmacılar, bu durumun, çikolata diğer birçok besinden daha fazla kalori içerse de metabolizmanın daha fazla çalışmasını ve yağın dengeli dağılmasını sağlamasından kaynaklandığını söyledi.

 

Daha önce yapılan bir araştırma da rejim sırasında çikolata, bisküvi gibi besinleri yemekten kaçınanların diğer yiyeceklerle "açığı kapatmaya çalışırken" daha fazla kilo almaya eğilimli olduğunu göstermişti.

 

Birçok araştırma, çikolatanın dolaşım sistemine, tansiyona ve kalbe iyi geldiğini ortaya koymuştu.

Yorum ekle

Sayın site ziyaretçileri, Yorumlarınızda lütfen ahlak kurallarına uyunuz. Türkçe'yi doğru kullanınız. Emeğe saygı insan olma gereğidir.Şahıslara, kurumlara hakaret içeren , ahlak kurallarına aykırı, Dilimizin doğru kullanılmadığı mesajlar yayınlanmayacaktır.


Güvenlik kodu
Yenile